Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie, przebudowa lub budowa domu – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, trawników czy parkingów.