Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym mogą dla wielu firm okazać się powodem sporych problemów. By poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa poważnych niekiedy sankcji pieniężnych, niezbędne będą profesjonalne umiejętności – a tych nie ma wielu biznesmenów. Jeśli zatem niewiele potrafimy w sprawach podatkowych, trafionym wyjściem okaże się powierzenie ich fachowcom. Większe przedsiębiorstwa zazwyczaj angażują swoich księgowych, ale to wyjście jest zbyt kosztowne dla mikrofirm. Ich szefowie słusznie zrobią zawiązując współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak więc znaleźć firmę oferującą najlepsze usługi księgowe? O czym należy wiedzieć, by ustrzec się przykrych niespodzianek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe świadczone przez profesjonalne firmy zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa we wszystkich dziedzinach. Dzięki nim bez problemu rozliczymy się z pracownikami, bez błędów stwierdzając, jakie jest należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy na początku, unikniemy również problemów z urzędem skarbowym i możliwych sankcji pieniężnych. Warto również zaznaczyć, iż usługi profesjonalnych biur umożliwiają także łatwe uzyskanie europejskich dopłat – na przykład dla pracodawców angażujących niepełnosprawnych.

Jak znaleźć odpowiednie usługi księgowe?

Wspomniane zyski staną się niestety naszym udziałem jedynie wówczas, gdy znajdziemy właściwe biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Sporo powie nam na ten temat to, czy dane biuro posiada certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że oferowane przez nie usługi zawsze będą najwyższej jakości. Dobrze też postawić na usługi księgowe tych firm, które postarały się o ubezpieczeniem OC – w razie pomyłek ewentualne sankcje zostaną uregulowane z pozyskanych dzięki temu funduszy.

Nasz adres:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]