Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Zaawansowana próchnica, martwica, złamanie zęba, zapalenie miazgi lub nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, że najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u większości pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, dlatego leczenie kanałowe wymaga użycia bardzo skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką albo materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście precyzyjne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie będą już konieczne.