O co zapytać architekta?

Szukasz fachowej porady architekta Kraków? Skieruj się na joannaklusak.com

Budowa domu to na pewno najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy zatem starannie to zaplanować oraz pamiętać o usługach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze wysiłki, ma na pewno projekt domu. Mamy szansę co prawda wybrać gotowy dokument, lecz chcąc zyskać gwarancję, że budynek okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, że wielu z was nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć o tym kilka słów.

O co zapyta architekt?

To, czy projekt spełni nasze oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Powinniśmy również zapoznać się z najistotniejszymi ustawami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się denerwować, gdyż w razie problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Co jest zadaniem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte technologie, na których oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny podczas zatwierdzenia inwestycji. Zawartość obu dokumentów określają właściwe ustawy.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]