Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Chcesz poznać więcej informacji o wywozie mebli Kraków? Zajrzyj na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych względów. Przeważnie przenosimy je na poddasze, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej, aby nie zagracały miejsca w domu. Szkopuł jednakże w tym, że po pewnym czasie i w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż normalne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, popsute meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy elementy stolarki okiennej nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym autem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce z reguły co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, o ile będą przewiezione do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich podług materiału, z którego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji kolejnych garderób, łóżek i półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]