Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice, zajrzyj w to miejsce.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele często nie przygotowani na to, by rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy profesjonalistom od księgowości, otrzymamy pewność, że następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie kosztami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają właściwe certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]