Tradycje weselne – auto do ślubu

Niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko powinno być w tym dniu perfekcyjnie dopracowane – nic nie może zawieść. Dzień ożenku musi być zwykle zaplanowany w najmniejszym detalu. Zasadniczym akcentem jego oprawy jest auto, którym oblubieńcy pojadą na uroczystość zaślubin – staje się ono odpowiednikiem najwyższego statusu.

Auto do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, aby nowożeńcy pokonali drogę na uroczystość samochodem. Dawniej był to powóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Jednakże wraz z nastaniem techniki rumaki ustąpiły pola autom. Auto do ślubu jest elementem, który ma zostać zauważony przez zaproszonych uczestników uroczystości. Ale prócz oczekiwanej, godnej oprawy, auto jest też szybkim sposobem dotarcia na ślub. Zwłaszcza obecnie, kiedy to nie przemieszczamy się już tylko w granicy niewielkiego obszaru zamieszkania, ale często pokonujemy przed ślubem wiele kilometrów – wszakże obecnie droga z kościoła do lokalu weselnego przebiega zwykle przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowe auto czy Mercedes do ślubu?

Na wybór odpowiedniego środka transportu mają wpływ moda oraz indywidualne gusta. Przeważnie ogół wstępujących w związek małżeński wybiera samochody z aktualnej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. W palecie usług transportowych kierowanych do nowożeńców zauważymy zarówno pojazdy z najnowszej oferty salonów, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w dyskretnej, eleganckiej czerni. Całość powinna stanowić doskonałą harmonię, zatem wytworne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu oferują młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi samochód jest też gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Dlatego mile widziany jest profesjonalista, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.