Ukryte wady pojazdów używanych. O inspekcji auta przed zakupem

Zakup samochodu na rynku wtórnym zawsze łączy się z pewnym ryzykiem – takie auto jest rzecz jasna o wiele tańszy niż pojazd kupowany z salonu, jednakże może ukrywać różnorodne uszkodzenia. Jak wybrać dobre auto i ustrzec się zawodu?

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Każdego roku dziesiątki tysięcy Polaków decyduje się na zakup samochodu na rynku wtórnym, co pozwala oszczędzić nawet wiele tysięcy złotych w stosunku do pojazdów nabywanych prosto od autoryzowanego dealera. Zakupy tego typu nie zawsze są udane – bywa, iż prawdziwy stan techniczny auta jest zatajony przez sprzedawcę, a o zamaskowanych defektach dowiadujemy się po kilku dniach od kupna. Jak uniknąć takich sytuacji i znaleźć auto odpowiadające naszym potrzebom? Przed transakcją ważne jest wnikliwe zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem wozu, otrzymać informacje o kradzieżach pojazdu, jego uszkodzeniach oraz potencjalnych wypadkach. Powinno się również zdiagnozować stan techniczny pojazdu specjalistycznym urządzeniem – demaskuje to zamaskowane wady.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest badane?

Nie wiesz, na co powinno się zwrócić uwagę przy kupnie auta z drugiej ręki? A może nie masz czasu na osobiste sprawdzanie stanu samochodu? W ustrzeżeniu się bolesnego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą przeprowadzą doświadczone firmy. Podmioty o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym urządzeniami do diagnostyki, które stosują np. do analizy warstwy lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do miejsca, w którym znajduje się auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był skradziony, a po ukończonej kontroli tworzą wielopunktowy raport na temat stanu auta wraz z jego dokumentacją fotograficzną.