Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener we wskazane miejsce. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.