Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Chcesz sprawdzić, komu zlecić uszczelnianie okien PCV? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]