Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wcześniej cechy powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest również znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w różnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości drobnoustrojami lub dzikimi drożdżami.