Zwiększenie widoczności strony za pomocą PBN

Na pbnmarket.pl znajdziesz korzystną ofertę PBN.

Aby konsument dostrzegł twoją działalność musisz nie tylko mieć firmową stronę internetową, ale także zadbać o jej pojawianie się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Do tego bardzo ważna jest treść strony oraz to czy systematycznie pojawiają się na niej nowe fachowe i pomocne dla odbiorcy artykuły. Lecz nie wolno też zlekceważyć tzw. link buildingu, innymi słowy pozyskiwania linków zewnętrznych wiodących do strony. Jedną z metod link buildingu jest stosowanie PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network – łatwe pozyskiwanie dużej ilości zróżnicowanych linków

PBNy są prywatne, bowiem są zakładane a potem kierowane przez jeden podmiot (z reguły przez firmę SEO albo sporą agencję marketingową), który kontroluje jakość pojawiających się tam tekstów. Prywatne sieci serwisów są na ogół wykorzystywane jako komponent złożonej strategii marketingowej, co wypada silnie zaznaczyć, bo najlepsze rezultaty ich zastosowania daje się zauważyć w stosunku do stron, które zostały poprawnie zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci blogów nie tylko dają możliwość utworzenia znacznej ilości linków przychodzących do witryny, ale również na ich urozmaicenie, co jest korzystnie postrzegane przez wyszukiwarki. Wadą PBNów jest tylko to, że ich stworzenie nie jest tanie, a następnie należy poświęcać mnóstwo godzin na zachowanie ich w stosownej jakości.

Jak wykorzystać PBN? Polecamy wizytówki NAP oraz publikacje z canonicalem

Prywatne sieci portali znakomicie sprawdzają się w pozycjonowaniu lokalnym, gdyż można za ich pośrednictwem zamieszczać tematyczne artykuły będące wizytówką NAP. Co to jest NAP? To niejako każda publikacja w sieci, gdzie dodane są podstawowe informacje kontaktowe firmy – jej adres stacjonarny, telefon bądź adres e-mail i pełna nazwa. Na przykład NAP-em jest wizytówka GMF, ale jest nim także profil w mediach społecznościowych, wpis w internetowym rejestrze biznesowym czy artykuł, pod którym dodano firmowe informacje teleadresowe.

Następny efektywny sposób na skorzystanie z możliwości PBNów to publikacje z linkiem kanonicznym. Polegają one na republikacji wartościowych artykułów ze wskazaniem odnośnika do oryginalnego tekstu oznaczonego jako tag “rel=canonical”. W takim przypadku roboty wyszukiwarek na ogół oceniają lepiej przydatność oryginalnego artykułu, ponieważ odnajdywanie linków do niego na różnych blogach zewnętrznych traktują jako dowód, iż pod wymienionym adresem kanonicznym opublikowane zostały rzetelne, godne uwagi informacje. Artykuły z linkiem kanonicznym najlepiej sprawdzają się przy tekstach z branż YMYL (Your Money Your Life), gdzie kluczowe jest zdobycie wysokiego autorytetu, innymi słowy tych związanych przede wszystkim z doradztwem finansowym, medycyną czy prawem, aktualnymi informacjami.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO