Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja następuje w rezultacie wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wpływu silnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, laptopy czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.