Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się, gdzie kupić podłogi panelowe.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]