Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyły zawieszone PM2.5, roztocza, dym tytoniowy, spaliny pojazdów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w użyciu oraz energooszczędne.