Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Zamów buty do jazdy konnej

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie może to dziwić – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: trening odpowiedniej postury, poprawienie kondycji, jak również rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma pozytywne działanie na psychikę: niweluje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i podnosi poczucie odpowiedzialności. By jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy dobrze dobrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej albo części nogi

Wyróżnia się 2 podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają nieco powyżej kostki – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego dają ochronę większej powierzchni nogi, redukując zagrożenie powstawania sińców i otarć. Sztyblety są dużo tańsze, niemniej jednak kupując je warto nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców robi się buty do jazdy konnej?

W czasie wyboru butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wytworzone. W sprzedaży dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, mimo to opłaca się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Warte uwagi są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, ale jej niewygórowana cena jest dużą zaletą.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]