Atuty rolet okiennych dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również fantastyczny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.