BHP na co dzień – rękawiczki ochronne

Kup rękawice antyprzecięciowe na https://globalhygiene.pl/rekawiczki-zarekawki/.

Dłonie to część ciaław szczególności podatną na rozmaite urazy w czasie wykonywania szeregu obowiązków zawodowych. Z tego powodu wypływa zatem konieczność ich protekcji skutecznymi środkami, jakimi są stosownie dopasowane do warunków pracy rękawice ochronne.

Rękawice ochronne – typy

Rozróżnia się trzy kategorie rękawiczek ochronnych, pośród których kategoria I oznacza, że rękawice zabezpieczają dłonie w razie niewielkiego niebezpieczeństwa skaleczenia rąk, zaś kategoria III to już rękawice do użytkowania w środowisku ogromnego ryzyka, między innymi w czasie pracy z silnymi detergentami bądź środkami chemicznymi mogącymi zranić skórę (np. z nadtlenkiem wodoru, z acetonem czy z sodą kaustyczną), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi czy też ekstremalnie niską temperaturą. Obligacją pracodawcy jest więc przekazanie zatrudnionym ubrań ochronnych właściwie dopasowanych do specyfiki wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed kupnem rękawiczek ochronnych istotne jest oszacowanie, czy dany produkt ochronny otrzymał atesty potwierdzające spełnianie wskazanych norm technicznych, a więc czy zabezpiecza on przed interesującymi nas urazami. Informacja o skali ochrony zazwyczaj wskazana jest na rękawicach pod postacią łatwych do odczytania symboli.

Jakiego rodzaju rękawiczki ochronne znajdziesz u polskiego dostawcy?

Jednym z największych krajowych dostawców oraz wytwórców różnego typu rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest spółka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie posiada rękawice spełniające normy wszystkich wymienionych uprzednio powyżej kategorii. Są to między innymi rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytworzone z wytrzymałej stali nierdzewnej, które osłaniają przedramię i dłoń użytkownika, rękawice robocze pokryte lateksem, nitrylem bądź poliuretanemktóre zauważalnie zwiększają chwytność i charakteryzują się wyższą odpornością na przetarcia, a także rękawiczki dziane, które chętnie stosuje się w sektorze spożywczym ewentualnie jako podkładkę pod inne, stalowe rękawice, które mogłyby przetrzeć skórę. Naturalnie w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje także obszernego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (również w wersji wraz z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic z nitrylu i z lateksu, które są zasadniczo niezbędne w branży kosmetycznej, spożywczej i medycznej.

Nasz adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]