Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Jeśli potrzebujesz kontenerów, koniecznie sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]