Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Sprawdź, gdzie zamówić wewnętrzne okiennice, wejdź na skyshutters.pl.

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. W większości wypadków wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w europejskim budownictwie

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji domowników. Produkuje się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większość z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, bowiem tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w USA i w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez stosowania żyłek

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada także zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez użycia sznurów, co rodzice dzieci lub posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za spory atut.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]