Ciekawe zastosowania tablic korkowych

Tablica korkowa – zdaje się zupełnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak najczęściej używamy tablic korkowych?

Na ogół spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o planowanych wydarzeniach (studniówkach, wywiadówkach, turniejach lub olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bo w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, aby tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy stanowisku z napojami albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – używaj ich w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w kilku kolorach (niebieski, jasny i ciemny fiolet, błękitny, kremowy), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w zawodach, pocztówki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A entuzjaści podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.