wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek mieszkańców. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w naszych domach widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, bowiem te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Australii.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle gustowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba dodatkowo zaakcentować, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez pomocy żyłek, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby wplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]