Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Więcej szczegółów o mopach płaskich z wyciskarką.

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Prawie równie ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W czasie sprzątanie większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]