Elektrozaczepy – postaw na bezpieczeństwo

Zaczepy elektromagnetyczne są ważnym elementem konstrukcyjny furtek, instalacji domofonowych i drzwi wejściowych zarówno w apartamentowcach, mieszkaniach prywatnych, zakładach pracy, jak i biurowcach. W jaki sposób działają i z czego są wyprodukowane nowoczesne zaczepy elektromagnetyczne?

Zaczep elektromagnetyczny – postaw na maksymalne bezpieczeństwo

Zaczep elektromagnetyczny umożliwia zdalne zamykanie i otwieranie furtek oraz drzwi, przez co chroni nieruchomość lub konkretne pomieszczenia przez wtargnięciem jednostek niepożądanych. Elektrozaczepy są szeroko używane na klatkach schodowych domów mieszkalnych, przy bramkach domków jednorodzinnych, a także w innego rodzaju obiektach, które należy zabezpieczać. Ze względu na to, iż zaczepy elektromagnetyczne są często instalowane na zewnątrz obiektów, obecne na rynku produkty wyprodukowane są z najwyższej jakości metalu odpornego na rdzę i negatywne działanie czynników atmosferycznych. Niezmiernie ważna jest też trwałość tych elementów, wszak są one poddawane naporom o sporej sile – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych użytkowanych w obiektach prywatnych powinny wytrzymać obciążenie do 0,3 tony, zaś przy systemach ciężkich nawet do 1000 kg.

Zaczep elektromagnetyczny – jak znaleźć najlepszy model?

Rodzaj elektrozaczepu trzeba dobrać do typu drzwi i struktury ościeżnicy. W sprzedaży znajdziemy elektrozaczepy do drzwi lewych, prawych, a także modele do wykorzystania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe dostępne są produkty płaskie, kątowe, długie, krótkie, z pamięcią i wyłącznikiem. Współczesne modele mają także funkcję umożliwiającą czasowe pozostawienie otwartych drzwi.