Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Sprawdź, gdzie kupić oryginalne części Citroen

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w Polsce są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, Jumper, C1, C2, C3, C-Crosser, Nemo, Saxo, Xantia i Xsara. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, olej silnikowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, potrzebują także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane części można nabyć online.

Nasz adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]