Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

Odpowiedni stolik kawowy musi być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Należy też mieć na uwadze, iż jest to ciekawy detal wystroju domu. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku rodzajów stolików. Który jednakże będzie najlepszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze domu? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze zagospodarować niewielką powierzchnię wnętrza, ale także bez wysiłku podtrzymać w nim czystość. Warto zastanowić się również zakupem stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno praktyczne, jak i świetnie się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki w formie hexagonu można bez ograniczeń składać z dowolną ilością elementów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie znajomych, poleca się ławy albo stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to warto rozważyć zakup stolika z powtórnie przetworzonych materiałów, na przykład wykonanego z palet. Ciekawym pomysłem jest używanie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, to znaczy około 45-50 centymetrów. Jeśli planujemy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.