Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Dowiedz się więcej o toczku jeździeckim na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można nabyć dwa typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]