Kask na motor – podstawowe wyposażenie motocyklisty

Dowiedz się, gdzie kupić kask motocyklowy, wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Miłośnicy jednośladów mają świadomość, że istotą zachowania choć krzty bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest założenie kasku. Bez znaczenia, czy motocykl jest naszym codziennym środkiem transportu, czy jeździmy na nim okazjonalnie – na każdy przejazd musimy zabrać ze sobą kask motocyklowy, bowiem takie zobowiązanie nakładają na nas przepisy kodeksu drogowego. Ich zlekceważenie grozi nałożeniem mandatu i punktów karnych, ale może mieć także znacznie poważniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (bądź jego pasażer) nie posiadający kasku wystawiają się na ogromne obrażenia, a nawet śmierć.

Crossowe i integralne – typy kasków na motor

Kaski motocyklowe odróżniają się między sobą designem i zastosowaniem. Istnieją cztery podstawowe kategorie kasków:
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i dlatego bodajże najczęściej kupowane przez motocyklistów, bowiem można ich używać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak i na skuterze. Ich reprezentatywną własnością jest jednolita budowa, co sprawia, że są one uznawane za najbezpieczniejsze, jednak niezbyt komfortowe.
Kaski szczękowe – ich nazwa pochodzi od tego, że mają poruszający się (opuszczany i podnoszony) moduł części żuchwowej. To powoduje, iż są nader wygodne – da się w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się wody bez konieczności ściągania kasku.
Kaski otwarte nie mają w ogóle części otulającej szczękę – skorupa zabezpiecza tylko górną część czaszki. Nie mają dużej masy, ale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony, toteż przeznaczone są dla osób przemieszczających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro lub off-road, to kaski gwarantujące maksymalny poziom ochrony, które stosowane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się bardzo aerodynamicznym kształtem, brakiem szybki i niewielką waga. Żeby go używać należy wyposażyć się również w gogle.

Kupujemy kask na motor – o czym pamiętać?

Wybierając kask na motor pamiętajmy, że po polskich drogach wolno jeździć tylko z kaskami mającymi homologację, zatem sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Poza tym zwróćmy uwagę między innymi na to czy interesujący nas kask poprawnie przylega do głowy, czy wizjer jest transparentny oraz wytrzymały na zarysowania oraz czy jego waga nam odpowiada i nie wywołuje bólu karku.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]