Kiedy wybrać rolety ścienne?

Marzysz o roletach w Twoich wnętrzach, ale jest to niemożliwe, ponieważ nie można ich zamontować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla osób takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na suficie bądź ścianie. W jakich sytuacjach warto kupić ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza ona część promieni słonecznych do pomieszczenia, a jednocześnie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest prosty montaż na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia czy też specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą pomiędzy roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej montować je w mieszkaniach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień noc. Tutaj stopień przepuszczalności promieni słonecznych jest zależny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasów, powoduje, że pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb oraz typu okna można dobrać którąś z tych rolet. Ten rodzaj rolety polecamy zwłaszcza do nietypowych ram okiennych, złożonych z kilku kwater.