Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery producent. Uzyskaj więcej wiadomości

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również złom, gruz – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami bądź potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]