Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się na ogół z domami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego więc powinno się zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale także komfortowy. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – świetna osłona przed hałasem

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Do tego shuttersy skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach firanek, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]