Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli potrzebujesz listw drewnianych, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, by nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]