Nie masz poprzeczek dachowych? Dokup je przed wakacjami

Chcesz zamówić uchwyty samochodowe? Skieruj się tutaj

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]