Odżywki a maski do włosów – różnice

Jeśli chcesz zamówić maski nawilżające do włosów, powinieneś odwiedzić ten adres

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan negatywnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Równie szkodliwe może okazać się zasypianie z mokrymi włosami, stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, farbowanie lub korzystanie z niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy do tego zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Kosmetolodzy często porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By dotarły w głąb skóry i włosów, trzeba je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się powtarzać to nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak keratyna, różnego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]