Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Szukasz kapsułek do kawy? Odwiedź tę stronę

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]