Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej 2 pobudek. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie natomiast znacząco wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a bogactwo dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.