aparat do masażu limfatycznego, carepump

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często stosują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Jest multum zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia do masażu limfatycznego w domu

Duże możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Obecnie osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, zatem bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]