Rolety okienne dla Ciebie

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne pojawiają się rok w rok pośród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz mnogość wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – jak je wybrać do wystroju pokoju?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych rozmaitych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra można zakupić w bogatej palecie barw.
Wybierz odcień zbliżony do Twojego pokoju bądź postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to beże, biel, czerń oraz szarość. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a przy tym powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa produkujące rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety pasują do ram okiennych o standardowych parametrach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne robione na wymiar. Jeśli więc sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna albo usługa darmowego zwężania rolet.