Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W wielu z nich dostaniemy także wszystkie potrzebne dodatki, takie jak karnisze metalowe, kółka z żabkami, rozety czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie możemy skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, aby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.