Sprzedaż polskiego węgla

Polski węgiel i jego wizerunek w kraju i za granicą

Przez wzgląd na coraz to nowsze wyzwania związane z koniecznością rywalizowania na polskim rynku z węglem importowanym, Tauron zapoczątkował politykę umacniania pozycji polskiego węgla.

Węgiel brunatny i kamienny

Węgiel jest bardzo popularnym paliwem, a jego wartość opałowa zależy od jego składu (np. od zawartości wody). Węgiel stanowi jedno z tych źródeł energii, które jest nieodnawialne. Największe złoża węgla kamiennego znajdują się w Chinach, w USA, Indiach, RPA oraz w Australii i na Ukrainie.

Wydobycie węgla w Polsce

Węgiel jest w Polsce wydobywany na obszarze Górnego Śląska oraz Lubelszczyzny. U lokalnych sprzedawców jest możliwość nabycia takie rodzaje węgla, jak:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – ich wysoka kaloryczność i mała ilość odpadów, w postaci popiołu, jaka pozostaje po spaleniu wypłwa na fakt, że są to rodzaje najczęściej wybierane do ogrzewania gospodarstw domowych
  • Węgiel Groszek – drobny węgiel, który może być spalany tylko i wyłącznie w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co jest ich niebywałą zaletą
  • Miał – najdrobniejszy z dostępnych na rynku rodzajów węgla i jednocześnie najtańszym, który wykorzystywany głównie do spalania w elektrowniach i elektrociepłowniach.