Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Środki do dezynfekcji powierzchni kupisz na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji na ogół wchodzi chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do często używanych preparatów należą płyny w sprayu, żele, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, podłóg, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]