Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Zamów impregnaty do drewna na zewnątrz

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto konserwować nimi meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej odporny na zniszczenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]