Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Jeśli chcesz kupić sztylpy skórzane, koniecznie sprawdź horse-trade.pl

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]