Zastosowanie polietylenu w przemyśle – worki foliowe na pojemniki

Chcesz zamówić worki foliowe? Sprawdź https://bit.ly/3yDKkHN.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Wytwarza się z niej nie tylko worki używane w domach, ale też artykuły foliowe używane między innymi w branży spożywczej.

Worki foliowe z polietylenu – wykorzystanie oraz cechy tego tworzywa

Polimer etenu, czyli polietylen, używany jest często w przemyśle. Najpowszechniejsza jego postać to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji używa się zarówno polimer etenu o wysokiej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, lecz posiada wyższą temperaturę topnienia i cechuje się większą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się m.in. mocne worki na odpady. Tymczasem LDPE jest przejrzysty, bezzapachowy oraz stosunkowo miękki, a tym samym niesłychanie elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, ale w tych niskich utrzymuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w sektorze spożywczym, głównie tam, w których magazynuje oraz przewozi się zamrożone produkty, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso E2 dostosowane do pojemników o wielu pojemnościach. Co ważne, worki do tego przeznaczone powinny mieć certyfikaty dopuszczające je do styczności z żywnością.

Pozostałe produkty foliowe z polietylenu

Z polietylenu wyrabia się także sporo innych produktów dla przeróżnych gałęzi przemysłu. To przykładowo przezroczysta folia pakunkowa, wszelkiego rodzaju pojemniki, rury, a nawet żagle oraz solidne żyłki. Jest to również materiał, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, opracował jednorazowe, przezroczyste oraz antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są z LDPE w dwóch rozmiarach i w kilku barwach, a pakowane są w postaci praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Nasz adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]