Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Jeśli potrzebujesz aparatów do ultradźwięków, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]