Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o zabiegu femtoLasik, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Codzienny komfort, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz dostęp do różnych zawodów – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, bo są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – efektywność oraz mała inwazyjność

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne efekty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym redukuje niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Najważniejsze to w szczególności precyzja, niska inwazyjność, efektywność, jak również prawie nie występujące ryzyko powikłań. Należy wspomnieć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]