Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Centrum oka - poszerz swoją wiedzę!

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i nieraz groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do zakładania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, starczowzroczności, jak również wielu innych schorzeń. Niesłychanie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent prędko powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną procedurę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, więc są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w wykrywaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie też z innymi przypadkami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]