Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Mycie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (soda oczyszczona, lakiery, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najczęściej wybierane? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne efekty już po trzech sesjach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się kolor zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są więc niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.